Dlaczego jesteś sama?

 kat. psychologia relacji, samotność, uwodzenie mężczyzn

Autorka Magdalena M.

 

Zdarza się Wam, że Wasze związki kończą się, zanim tak naprawdę jeszcze na dobre się nie zaczęły? Zastanawiacie się, dlaczego tak się dzieje? Jeśli tak, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

 

Często nie zdajmy sobie sprawy z tego, że swoim zachowaniem zniechęcamy potencjalnego kandydata. Z pozoru niewinne cechy i nawyki mogą w dużej mierze utrudniać życie obu stronom i niwelować szanse na stworzenie związku. Zdaniem amerykańskiego psychologa R. Stenberga wchodząc w kolejne związki, powielamy te same błędy. Jakie? O  tym poniżej.

  1. PRZYCIĄGASZ MĘŻCZYZN „NIEOSIĄGALNYCH”

Przyciągasz mężczyzn niedostępnych? Pociągają Cię niegrzeczni, niedojrzali faceci z syndromem Piotrusia Pana? Wybierasz mężczyzn, którzy są w związku, mają dziewczynę lub żonę. Jeśli pociągają Cię wyłącznie tacy mężczyźni, skazujesz się na życie w pojedynkę. Dobrze wiesz, że on nie rzuci dla Ciebie swojej kobiety. A mimo to tkwisz przy nim? Dlaczego? Prawdopodobnie podświadomie wybierasz zajętych. Może boisz się poważnego związku i podświadomie wybierasz partnera, z którym nie możesz zbudować bliskiej więzi?  Z tej sytuacji jest tylko jedno wyjście – pod warunkiem że chcesz zmienić ten stan rzeczy: zerwać relację, która nie rokują dobrze. Jeśli poświęcasz dużo energii na niedostępne osoby, zamykasz się na prawdziwą miłość.

 

2.JESTEŚ KOBIETĄ –BLUSZCZEM

Wysyłasz mu setki smsów, dzwonisz co godzinę, nadajesz znajomości zbyt szybkiego tempa i chcesz ciągłych dowodów miłości? Gwarantuję Ci, że tak szybko jak pojawił się w Twoim życiu, równie szybko z Twego życia zniknie. Jeśli będziesz mu się narzucać, wieszać na szyję, pytać co kwadrans, czy Cie kocha; jeśli będziesz próbować zadowolić go za wszelką cenę, nawet kosztem swojego życia osobistego – nie licz, że on będzie traktował Cię poważnie.

 

3.LUBISZ NARZEKAĆ

Jeśli lubisz narzekać, zrzędzić, grymasić, jesteś niezdecydowana, chwiejna emocjonalnie, wyolbrzymiasz problemy i wszystko widzisz w czarnych barwach – to nie wróżę Ci długiego związku. Żaden mężczyzna nie będzie chciał konkurować z twoim narzekaniem i pesymizmem. Pamiętaj, faceci nie lubią kobiet, które mają skłonności do dramatyzowania, cenią emocjonalną stabilność. Nie użalaj się nad sobą!

 

4.  MYŚLISZ O SWOIM BYŁYM

Nie otrząsnęłaś się po poprzednim związku, a Twój eks wciąż okupuje Twoje myśli? Odwiedzasz jego ulubione miejsca, porównujesz z nim każdego potencjalnego kandydata? To nie wróży nic dobrego. Osoby żyjące przeszłością nie są dobrymi partnerami. Potencjalny partner może czuć się przy Tobie jakby spotykał się z czyjąś dziewczyną.

 

5.WYWIERASZ NA NIM PRESJĘ

Od pierwszego spotkania wywierasz na nim presję? Chcesz, by lubił to co Ty, myślał tak jak Ty?  Błąd! Mężczyźni nie znoszą, kiedy kobiety próbują nimi manipulować, kontrolować ich. Nie możesz mówić mu, jak ma się ubierać, jak się zachowywać, z kim ma się kumplować. Kochając kogoś, akceptujesz go takim, jakim jest, z całym pakietem jego niedociągnięć. Nikt z nas nie jest doskonały. Próby wpływania na jego zmianę mogą skończyć się sromotną klęską.

Magda

Najnowsze posty

Zostaw komentarz

Zacznij wpisywać i wciśnij enter żeby wyszukać

Odkryj Sekrety Mężczyzn, o Których Nigdy Nie Dowiesz się z Mediów ani od Koleżanek

  • Niepublikowana Formuła Wierności Faceta
  • Jak Zdobyć i Rozkochać w Sobie Mężczyznę
  • Jak Go Sobie Wychować, aby Spełniał Twoje Potrzeby

Odkryj Sekrety Mężczyzn, o Których Nigdy Nie Dowiesz się z Mediów ani od Koleżanek

  • Niepublikowana Formuła Wierności Faceta
  • Jak Zdobyć i Rozkochać w Sobie Mężczyznę
  • Jak Go Sobie Wychować, aby Spełniał Twoje Potrzeby