Seks na Pierwszej Randce

 kat. psychologia mężczyzn, psychologia relacji, seks

Dzisiaj będzie o bardzo ważnym aspekcie relacji damsko-męskich. Magda napisała artykuł na temat:

 

SEKS NA PIERWSZEJ RANDCE  (autor  Magda M.)

 

Mało jest tematów budzących tyle emocjo co seks na pierwszej randce. Iść, czy nie iść z facetem do łóżka na pierwszym spotkaniu? Oto jest pytanie. Kobieta staje wówczas przed odwiecznym dylematem błędnej interpretacji – jeśli zrobimy to na pierwszej randce, on uzna, że jestem łatwa. Jeśli będę się wzbraniać – pomyśli, że jestem cnotliwa…

 

Wiele z Was ma dylemat, kiedy rozpocząć seksualne współżycie z nowo poznanym mężczyzną. Od razu czy zaczekać?  Nie ma jednej gotowej odpowiedzi , bo świat uczuć i związków jest tak złożony. Nie można powiedzieć, że jakieś zachowanie będzie dobre dla każdego. Istnieją dwa poglądy na ten temat. Pierwszy mówi, że jeżeli kobieta prześpi się na pierwszej randce, to relacja skończy się równie szybko jak się zaczęła. Drugi mówi: jeżeli jest chemia, to po się powstrzymywać? – „Jeśli ktoś nam się podoba, jest chemia, to nie ma znaczenia, czy minęły dwa miesiące czy dwie godziny.” – pisze na jednym z for internauta.  Ale zdaniem Niny Atwood, terapeutki pójście zbyt szybko do łóżka z facetem to najczęściej popełniany błąd przez kobiety. „Istnieją wyjątki: poszli na pierwszej randce, a dziś są małżeństwem i jest im ze sobą dobrze. Ale na jedną taką bajkę przypada 150 historii kobiet, które zrobiły to samo i nie skończyły w udanym związku.” – mówi.

No właśnie statystyki mówią, że  1,4 procent par, które rozpoczęły randkę od namiętnego seksu, stanęły przed ołtarzem. Czyli dwie pary na sto. Wynik mało porywający. Jednak moja koleżanka Gosia należy do tego szczęśliwego 1,4 procenta. Maćka, jej obecnego męża poznała u znajomych na imprezie. Fakt, że wylądowali w łóżku już na pierwszym spotkaniu, był jej zdaniem naturalna konsekwencją tego, co i tak było nieuniknione. – „Tak między nami iskrzyło, że nie dało się wytrzymać. Ulegliśmy chwili i od 7 lat stanowimy udane małżeństwo.” – opowiada Gosia.

Czasem bywa tak, że poznajesz faceta i chemia między wami jest tak silna, że wiesz, że seks z nim będzie niesamowity. Dlaczego więc nie przekonać się o tym od razu? Ale uczeni ostrzegają: hormony i chemia zakłócają nasze postrzeganie partnera. Podniecenie seksualne wyzwala w organizmie przepływ dopaminy i oksytocyny, hormonów, które dają uczucie podobne do miłości. Z naciskiem na PODOBNE. Seksuolog Wiesław Sokoluk bardzo obrazowo streszcza to zagadnienie: „Kobieta ma seks i miłość zintegrowane na płycie głównej, u mężczyzny te dwa komponenty pracują na różnych procesorach.

Owszem, jest między nimi połączenie, ale mogą też funkcjonować niezależnie od siebie.” Dlatego często kobieta myli się w ocenie sytuacji. Chce być blisko mężczyzny, kiedy się zakochuje. Jemu wystarczy, że Jej pożąda. Kobiety często przypisują mężczyznom takie same intencje jak ich własne. Dla większości kobiet seks jest wstępem do czegoś więcej. Jednak większość seksuologów przestrzega, że budowanie bliskości na seksie nie jest dobrym rozwiązaniem.

 Według wielu seksuologów seks na pierwszej randce może zburzyć potencjał relacji. Ponadto trzeba zwrócić uwagę na jeszcze jeden istotny aspekt. Bywa, że seks na pierwszej randce jest kiepski. Dlaczego? Bo kochając się pierwszy raz nie znamy swoich ciał, swoich przyzwyczajeń, upodobań i nie wiemy, jak dać sobie nawzajem rozkosz. A po takim rozczarowaniu raczej nie mamy ochoty kontynuować znajomości, która mogła być obiecująca. Dlatego seks na pierwszej randce może mieć negatywny wpływ na rodzący się związek.

Kiedy więc powinniśmy zdecydować się na seks? Mówi się o regule trzeciej randki jako tej, na której może dojść do zbliżenia. Ale czy powinien nas obligować jakikolwiek numer?   Wszak wszystko zależy od poziomu relacji i tego, jak czujemy się w swoim towarzystwie. Zanim się z kimś umówisz, pomyśl, na czym tak naprawdę ci zależy – na seksie czy na budowaniu poważnej relacji? Jeśli już decydujesz się na szybki seks, zadaj sobie pytanie: z kim idę do łóżka na pierwszej randce: z realną osobą czy z projekcją własnych wyobrażeń, pragnień i fantazji na temat „mężczyzny idealnego”.

Zbyt szybkie wejście w relację seksualną oddala nas od prawdy o drugim człowieku i często grozi rozczarowaniem. Decydując się na to musisz być świadoma siebie i własnych decyzji. Powinniśmy iść do łóżka wtedy, kiedy zechcemy dzielić z drugim człowiekiem intymność, jaką stanowi seks. A jeśli już decydujemy się na seks bez miłości na pierwszej randce, to róbmy to ŚWIADOMIE. Nie oszukujmy ani siebie, ani partnera.

Warto też zamiast słowa „wypada” użyć słowa „chce”. Mój kolega ma w zwyczaju mówić: „Do łóżka wypada pójść wtedy, kiedy dwie osoby mają na to ochotę.”  I nie ma tu ustalonych zasad i reguł. To, że na początku powstrzymamy się od seksu, nie jest gwarantem trwałości związku. Jeśli masz ochotę kochać się od razu, zrób to. Najważniejsze, byś robiła to w zgodzie ze sobą. Nie traktujmy seksu na pierwszej randce jako towaru, który ma czemuś służyć i za który coś się dostaje.

Magdalena M.

 

Najnowsze posty
Komentarze
 • Iza
  Odpowiedz

  dobrze, że zostal poruszony ten temat i ciekawie został ujęty….swoją drogą to krzywdząca opinia, ze kiedy to kobieta idzie do lózka z facetem na pierwszej randce – odbierana jest niepoważnie, jako łatwa, puszczalska etc. a co z facetami??? kiedy oni robią to na pierwszej randce…równie dobrze to on jest puszczalski i łatwy…to działa w obie strony…dlaczego to kobiety mają mieć ten dylemat,a potem i moralnego kaca?

  • waldek
   Odpowiedz

   nie zgadzam się ani z wersja pierwsza ani druga.
   pierwsza wersje ,ze jesteś puszczalska wymyslaja Ci co nie mogą Ciebie mieć.. spytaj faceta , który spal z kobieta czy ona jest puszczalska? a w przypadku facetow to tak się zabezpieczyli ,ze oni mogą isc do lozka , wydaje mi się ,ze to zazdrosni faceci wymyslaja te ograniczenia , slyszalem o tym ,ze kobieta to jest dziwka dając numer na ulicy mezczyznie w dzień bo ona daje każdemu numer wiec musi być puszczalska , kto te opinie pisze wiadomo kowboj klawiatury , kotry nie umie podejść do kobiety na zywo

 • aleksandra
  Odpowiedz

  Z moim byłym facetem mamy ustaloną regułę „drugiej randki”. Tak właśnie zaczęła się nasza znajomość i trwała bardzo długo… Teraz mogę o nim powiedzieć, że jest moim kolegą. Ale ostatecznie nawet dla zdrowego seksu, pełnego przyjemności, warto tych randek odbyć kilka. Przynajmniej można wtedy rozstać się rano, bez poczucia wstydu, zażenowania, z miłym wspomnieniem nawet wtedy, jeśli to miałoby się nigdy nie powtórzyć. Dobrze jest poznać siebie choć trochę.

 • waldek
  Odpowiedz

  wszystko pięknie ale randka to zobowiązanie wiec seks jest często jej zakończeniem
  ale chciałem poruszyć inny problem dlaczego znajomości przez net , normalnie nie spotkałem się z takim zjawiskiem na zywo , niektóre oparte sa na ciaglym powtarzaniu w kolko az do znudzenia , ze seksu nie będzie na 1 randce , ze ja już wiem jak postepowac z mężczyznami
  to co ta osoba ma zwyczajnego ph ,ze trafila na kogos kto się zmienil ? często wystepuje to u kobiet , które nie miały przynajmniej tak zapewnialy długo seksu. i wymowka typu , no co Ty z obcym facetem do lozka to nie ja…

 • waldek
  Odpowiedz

  pytanie dla kobiet: dlaczego tak przykładacie wage do każdej plotki , opinii i oczywiście nawijania o latwej ,a nie przykładacie wagi do opinii jestem rozwodka z dzieckiem i zostawiłam meza , jestem panna z dzieckiem a nie mam slubu
  czy to jest związane z tym ,ze spoleczenstwo szowinistycznych mężczyzn przyzwala na to drugie by mieć więcej kobiet wolnych ! na seks ? a pierwszego ci sami mezczyzni zabraniają bo się boja ,ze się nie zalapia na te „latwe” często dobre kandydatki na zony bo bezdzietne , lub dziewice ? i dlaczego się tym tak przejmujecie i psujecie przez to relacje z kims nowym przez jakies opinie facetow którzy maja tylko reke… ?

Zostaw komentarz

Zacznij wpisywać i wciśnij enter żeby wyszukać

Odkryj Sekrety Mężczyzn, o Których Nigdy Nie Dowiesz się z Mediów ani od Koleżanek

 • Niepublikowana Formuła Wierności Faceta
 • Jak Zdobyć i Rozkochać w Sobie Mężczyznę
 • Jak Go Sobie Wychować, aby Spełniał Twoje Potrzeby

Odkryj Sekrety Mężczyzn, o Których Nigdy Nie Dowiesz się z Mediów ani od Koleżanek

 • Niepublikowana Formuła Wierności Faceta
 • Jak Zdobyć i Rozkochać w Sobie Mężczyznę
 • Jak Go Sobie Wychować, aby Spełniał Twoje Potrzeby