kat. Inne, miłość

SZEŚĆ POWODÓW, DLA KTÓRYCH ON ZDRADZA

Zdrada –  jej przyczyn jest prawdopodobnie tyleż samo, co zdradzających się osób. Co sprawia, że tak chętnie mężczyźni oddają się cudzołóstwu?

 

 INSTYNKT SAMCA
Mężczyźni zdradzają częściej niż kobiety. Przynajmniej tak mówią oficjalne badania.  Można z tym polemizować.  Mówi się, że panowie tak mają i już. Bo taka jest ich natura, że muszą rozsiewać swój kod genetyczny. Instynkt samca. Według naukowców Homo sapiens nie jest predestynowany do monogamii. Badania pokazują, że już po roku stałego związku częstotliwość stosunków płciowych spada o ok. 50 procent Wystarczy jednak zmiana partnerki, by libido faceta błyskawicznie poszło w górę. Wszystkie badania przeprowadzone na przełomie XX i XXI wieku potwierdzają smutną tezę, iż w sferze seksu mężczyźni potrzebują i poszukują urozmaicenia. Doktor Alfred Charles Kinsey, amerykański biolog rozmawiał na ten temat z tysiącami mężczyzn i doszedł do wniosku, że gdyby nie zakazy społeczne i normy etyczne, mężczyzna korzystałby bez wahania z całkowitej swobody seksualnej na zasadzie: hulaj dusza piekła nie ma!

 

TESTOSTER ?ON

Jak wykazują liczne badania, wysoki poziom testosteronu zwiększa aktywność seksualną i niewierność. Badania endokrynologów z uniwersytetu stanowego w Pensylwanii wykazują, że poziom testosteronu u mężczyzny po zawarciu małżeństwa stopniowo spada, ale – co ciekawe – natychmiast wzrasta po rozwodzie. Mało tego, okazuje się, iż mężczyźni z wysokim poziomem testosteronu we krwi rozwodzą się o 43% częściej, zdradzają  38% częściej, a prawdopodobieństwo, że zawrą kiedykolwiek związek małżeński, jest o 50% niższe.
Udowodniono także, iż mężczyźni i kobiety o wyższym poziomie testosteronu są zazwyczaj bardziej aktywne seksualnie. Sportowcy, którzy wstrzykują sobie testosteron, by zwiększyć siłę i wytrzymałość, częściej myślą o seksie, mają więcej stosunków płciowych i więcej orgazmów.

 PODRASOWNIE SWOJEGO EGO

Mężczyzna zdradza bo uwielbia być adorowany. Wystarczy jakiś znak od kobiety, że się nim interesuje, a już jest gotowy na romans. Nie wycofa się, bo to przecież niemęskie. Poza tym facet potrzebuje się sprawdzić, wykazać męskością. Kolejny podbój miłosny ma na celu zawyżyć nadwątlone poczucie wartości ? oczywiście pozornie.

 
GENY

Podobno nie tylko hormony powodują skłonność do zdrady, ale i geny.  Według szwedzkich badaczy pewni mężczyźni dziedziczą gen wpływający na działanie wazopresyny czyli hormonu odpowiedzialnego za tworzenie więzi społecznych. Im mniej organizm wytwarza owej wazopresyny, tym większa skłonność do zdrad i tworzenia nieformalnych związków.

BRAK EMOCJONALNEJ WIĘZI

Z kolei Gary Neuman, terapeuta małżeństw i autor książki ?Truth About Cheating? (Cała prawda o zdradzie) uważa, że to nie geny są odpowiedzialne za zdradę, ale brak więzi emocjonalnej z partnerką. ?Wśród kobiet ugruntowało się przekonanie, że emocjonalny aspekt związku nie jest dla mężczyzn najważniejszy. A ja zaobserwowałem, że mężczyźni są bardzo emocjonalni i zaczynają zdradzać tylko wówczas, gdy nie czują emocjonalnej więzi.? – stwierdza Neuman w wywiadzie z ?The Times?. Z jego badań wynika, że jedynie 8 proc. badanych mężczyzn zdradziło, bo nie czerpało satysfakcji z seksu, a tylko 12 proc. dlatego, że ich stała partnerka miała gorszą figurę od kochanki. Zdecydowana większość, bo aż 69 proc. przepytanych mężczyzn, zadeklarowała, że skok w bok był efektem problemów w związku/małżeństwie. Partnerka była zbyt zapracowana, wiecznie zmęczona i dostrzegała tylko ich wady. Kochanka zaś podnosiła ich samoocenę.

 KRYZYS WIEKU ŚREDNIEGO

Jak wynika z badań seksuologa, prof. Zbigniewa Izdebskiego, najbardziej skorzy do skoku w bok są mężczyźni przeżywający kryzys wieku średniego. Według prof. Izdebskiego, zdrady małżeńskiej dopuścił się co trzeci mężczyzna po pięćdziesiątce. A prawie co dziesiąty zrobił skok w bok tylko w ciągu ostatniego roku. Romans na boku ma być sposobem na uporanie się z utratą atrakcyjności. Wszystkiemu podobno winna jest biologia. Organizm mężczyzny daje znać, że zbliża się andropauza. Czuje się tym faktem przygnębiony i przerażony. Chce się sprawdzić szukając potwierdzenia swej męskości.

 

 POST SCRIPTUM: KU POKRZEPIENIU

Wydawać by się mogło, że wraz z odkryciem zdrady kończy się związek. Nic bardziej mylnego! Zdaniem wielu psychologów, skok w bok daje często szanse na nowy początek, drugą fascynację, odrodzenie namiętności, wyzwala nowe pokłady energii. Jak wynika z badań Kinseya, aż 73 proc. zdrad nie kończy się rozpadem związku. Do rozstania doprowadza zaledwie jedna czwarta!

 

 

Najnowsze posty

Zostaw komentarz

Zacznij wpisywać i wciśnij enter żeby wyszukać

Odkryj Sekrety Mężczyzn, o Których Nigdy Nie Dowiesz się z Mediów ani od Koleżanek

  • Niepublikowana Formuła Wierności Faceta
  • Jak Zdobyć i Rozkochać w Sobie Mężczyznę
  • Jak Go Sobie Wychować, aby Spełniał Twoje Potrzeby

Odkryj Sekrety Mężczyzn, o Których Nigdy Nie Dowiesz się z Mediów ani od Koleżanek

  • Niepublikowana Formuła Wierności Faceta
  • Jak Zdobyć i Rozkochać w Sobie Mężczyznę
  • Jak Go Sobie Wychować, aby Spełniał Twoje Potrzeby