kat. psychologia mężczyzn, psychologia relacji

Pewnie nie raz zastanawiałaś się czego naprawdę szukasz w mężczyźnie i jakie masz swoje dokładne kryteria, tak? Otóż nie. Statystycznie większość ludzi nie ma dokładnie sprecyzowanych kryteriów. Ma ogólne rozeznanie. Instynktowne. Raczej ludzie wiedzą czego NIE CHCĄ, niż to czego chcą. Zakładam, że jesteś pracowitą czytelniczką bloga i sporządziłaś swoją własna listę szukanych cech i zachowań mężczyzny. Mówisz, że nie miałaś czasu na stworzenie takiej listy? Nie kłam. Z pewnością ogólnie wiesz co lubisz w facetach, dlatego uznajmy to  za  punkt wyjścia  i zajmiemy się pracą nad tym, w jaki sposób sprawdzić czy dany mężczyzna je spełnia.

Zrób listę pięciu do dziesięciu rzeczy, których chcesz się dowiedzieć o mężczyźnie, którym mogła byś się zainteresować. Jest to twoja prywatna lista, nie ma potrzeby nikomu jej pokazywać, tłumaczyć się z niej, wyjaśniać lub uzasadniać. Komukolwiek. Przykłady?

 

Czy on ma lubić sport i aktywny tryb życia?

Czy musi być wierzący albo tej samej religii?

Czy on lubi zwierzęta, a szczególnie koty?

I tak dalej. Twoja lista może być dowolnie długa. I co ważne – lista ta ma wartość tylko wtedy, gdy jej używasz i się do niej stosujesz. Jeśli na pierwszej randce zapytasz go „Czy lubi zwierzęta?”, a on odpowie że uwielbia koty, to może to być dla Ciebie dobra albo zła wiadomość. Ale jeśli zapytasz go na 5- tej i okaże się, że on nie cierpi kotów, a Ty uwielbiasz, to może nie dać się tego pogodzić. Możesz nie chcieć zrezygnować ze swojego mruczka dla żadnego faceta.  I wtedy nie stracisz czasu.

Jeśli zrobiłaś listę tych 5, 10 czy 15 cech i masz problemy z zapamiętaniem, to zapisz ją sobie w notatniku w telefonie. Gdy zadajesz te sprawdzające pytania, musisz zwrócić uwagę na sposób, w jaki to robisz, aby nie naprowadzić go na odpowiedź, jakiej oczekujesz. Nie chcesz, aby on koniunkturalnie Ci skłamał i powiedział Ci tylko to  co chcesz usłyszeć.

Jeśli szukasz mężczyzny prowadzącego aktywny tryb życia, zapytaj go, co robił w ostatni weekend lub co robi w swoim wolnym czasie zamiast pytać „Czy lubisz sport?”. Tak samo z innymi cechami, „czy lubisz chodzić na imprezy? Czy raczej wolisz siedzieć w domu?”.

 

Dygresja: Tutaj możesz pobrać listę sygnałów zainteresowania i zauroczenia mężczyzny kobietą (w pliku pdf), aby już zawsze wiedzieć czy on jest Tobą zainteresowany lub zakochany w Tobie: https://uwodzenie.org/lp4g/

 

Zadawaj mu otwarte pytania i dopytuj o detale.

Nie ma żadnej gwarancji, że dowiesz się wszystkiego i szczegółowo o danym mężczyźnie tylko i wyłącznie dzięki zadanym mu odpowiednim pytaniom. Gdyby tak było, to kobiety wchodziłyby zawsze w zdrowe i szczęśliwe związki, z odpowiednimi facetami. A tak nie jest (niemniej warto obserwować jego odpowiedzi i dopytywać). Najczęściej pozwalasz, aby twoje (pierwsze) wyobrażenie i emocje, zniekształciło Twoją krytyczną ocenę. Odpuszczanie lub co gorsza zmienianie swoich kryteriów, to też znana droga do porażki.

Nie musisz być od razu pewna, że będzie on idealnym chłopakiem, ale powinnaś sprawdzać czy są  dowody, że nim nie powinien być.

Wiele kobiet ma wrażenie, że mogą zmienić lub „naprawić” mężczyzn, z którymi się spotykają. Kości ich bieleją na pustyniach rozwodów. Jeśli żyjesz tymi iluzjami i  już teraz angażujesz się w związek, to na własną prośbę ładujesz się w kłopoty. Są szanse, że mężczyzna faktycznie zmieni się w trakcie trwania związku, ale impuls i motywacja do tego musi pochodzić od niego.

Czy jesteś otwarta wyłącznie na kogoś, kto szuka poważnego związku?

Prawdopodobnie będziesz chciała sprawdzić, czy oboje macie takie same oczekiwania co do waszej relacji.

Jeśli chcesz długoterminowych relacji, ale swoje weekendy spędzasz razem z kotem, to prawdopodobnie rozminęliście się w oczekiwaniach. Zastanawiasz się dlaczego facet, z którym tak miło się gawędziło poprzedniej nocy nie zadzwonił? Pewnie miał inną wizję waszej znajomości, a Ty nie upewniłaś się czy taką samą jak Twoja. Skuteczne sprawdzanie jego oczekiwań co do relacji, może zaoszczędzić Ci wielu rozczarowań i uchronić cię przed stratą czasu.

Możesz mieć okres w swoim życiu, że nie szukasz związku tylko luźnej znajomości, przygody, a możesz mieć czas, że szukasz stałego związku.  Warto być otwartym na różne możliwości, w zależności od osoby i chemii między wami. Spontaniczność może być Twoim drugim imieniem. Tylko upewnij się, że jesteś na to gotowa i tak też się czujesz. I że jesteś szczera przed SAMĄ SOBĄ. Często dzieje się tak, że kobiety pozwalają by inni ludzie (rodzina, znajomi) mieli wpływ na twoje cele i pragnienia.

Miałem dobrą znajomą, wychowaną w mocno katolickiej rodzinie, która narzucała jej wizję jej przyszłego stałego związku (małżeńskiego). Wizję z którą ona na tym etapie życie nie rezonowała. Ona była kobietą poligamiczną w tym okresie życia, uwielbiała przygody, luźne relacje. A wpływ jej otoczenia powodowała w niej silne poczucie winy. Kiedy po rozmowach ze mną zdała sobie sprawę na głębszym poziomie, że może  być otwarta na różne możliwości, a przekonania  jej rodziny i znajomych nie mają dla niej większego znaczenia, była w stanie podjąć jasną i klarowną decyzję co do relacji z mężczyznami, ale tym razem na jej warunkach. Rozwiązaniem jej problemu było to, że mężczyźni, z którymi miała chęć na krótki, oparty tylko na seksie związek dawali jej to czego chciała i nie pozostawali w jej życiu na dłużej, niż było to konieczne.

A po jakimś czasie, gdy zmieniły się jej oczekiwania, zmienił sposób patrzenia na życie, rozpoczęła szukanie partnera do poważniejszego, długoterminowego związku. I  znalazła takiego. Bo zaczęła nowych mężczyzn badać pod katem cech dobrych do stałego związku. Błędem jaki popełniała wcześniej było podświadome szukanie mężczyzn na seks, luźny związek (tego chciała naprawdę), podczas gdy kierowała się kryteriami mężczyzny do stałego związku (taki cel narzucało jej otoczenie).

Nie ma problemu szukać jednego lub drugiego typu mężczyzn (relacji). Ważne jest aby nie mylić jednych z drugimi 🙂

Marcin

ps. dużo więcej o tym i o rozkochaniu faceta na zawsze napisałem w moim najnowszym kursie, więc jak chcesz stać się atrakcyjną, zrozumieć facetów i zacząć przyciągać tych właściwych, kliknij w obrazek poniżej:

Najnowsze posty

Zostaw komentarz

Zacznij wpisywać i wciśnij enter żeby wyszukać

Paste your AdWords Remarketing code here
randka

Odkryj Sekrety Mężczyzn, o Których Nigdy Nie Dowiesz się z Mediów ani od Koleżanek

  • Niepublikowana Formuła Wierności Faceta
  • Jak Zdobyć i Rozkochać w Sobie Mężczyznę
  • Jak Go Sobie Wychować, aby Spełniał Twoje Potrzeby

Odkryj Sekrety Mężczyzn, o Których Nigdy Nie Dowiesz się z Mediów ani od Koleżanek

  • Niepublikowana Formuła Wierności Faceta
  • Jak Zdobyć i Rozkochać w Sobie Mężczyznę
  • Jak Go Sobie Wychować, aby Spełniał Twoje Potrzeby