kat. atrakcyjność

Załóżmy że jesteś na imprezie (klub, event, impreza domowa) i chcesz poznać mężczyznę. Widzisz jednego, który Ci się podoba, ale nie wiesz jak zagadać do niego. A może chcesz poznać kilku, aby potem zdecydować, z którym się umówisz? Sam fakt, iż zostaniesz zauważona przez właściwego mężczyznę, to tylko część sukcesu. Trzeba jeszcze go poznać. Większość mężczyzn boi się poznawać kobiety. Przynajmniej na trzeźwo. Boją się publicznego odrzucenia przez Ciebie i boją się, co pomyślą o nim inni, którzy będą świadkami ich „klęski”, czy „poniżenia”. Dla Ciebie to może się wydawać absurdalne, ale mężczyźni mają głęboko zakorzeniony lęk przez zagadaniem do nieznajomej kobiety. Spróbuj sobie wyobrazić jak Ty byś miała zagadać do nieznajomego mężczyzny, który NIEZIEMSKO Ci się podoba i masz milion głosów w głowie „czy ja mu się spodobam?”, „czy się nie zbłaźnię?”, „co on sobie o mnie pomyśli?” itp. To jest właśnie to paraliżujące uczucie. Ile razy widziałaś fajnego faceta, który patrzył się na Ciebie i chciałaś żeby zagadał, a on zamiast tego po chwili odszedł. Przecież widziałaś, że mu się podobałaś, a on nie podszedł!!?? To właśnie efekt ich lęku przed podejściem.

Jak zagadać do chłopaka w subtelny sposób?

Co robić? Najlepiej skłoń go, aby to on mógł podejść do ciebie w najprostszy możliwy sposób. Jeśli masz 1-2 przyjaciółki ze sobą, to ustaw się tak, żebyś była widoczna dla mężczyzn, którzy być może dostrzegą coś ciekawego w tobie lub twoim stroju. Pamiętaj, że nawet  jeżeli Tobie sytuacja wydaje się przyjazna i łatwa, to mężczyzna tego nie widzi, dopóki nie zacznie mówić do ciebie. W jego głowie Twoje koleżanki to  harpie, które tylko czekają, aby mu odgryźć głowę i zabrać Ciebie gdzieś daleko. Kobietom nie wydaje się, żeby mężczyźni byli bardzo nieśmiali, bo zazwyczaj w klubach mężczyźni są pijani, albo ten lęk tłumią. Ci, którzy doświadczają lęku, oczywiście nie podejdą do ciebie z powodu, który wymieniłem wcześniej, pewnie nawet ich nie zauważysz.

Kiedy mężczyzna podchodzi do Ciebie, aby Cię poznać i porozmawiać, to zakładamy że ciężar utrzymania rozmowy jest na nim. Przecież on do ciebie podszedł. Ale co on ma takiego powiedzieć, żeby wywrzeć na Tobie wrażenie?? Tego na ogół nikt z nich nie wie, a na dodatek często jest mniej lub bardziej zestresowany (choć udaje pewnego siebie). On nie wie jak odbierzesz jego słowa. Może pomyślisz, że on jest dziwny, albo z drugiej strony – że jest podrywaczem. Większość kobiet nie jest szczególnie pomocna w tym pierwszym momencie. Dla niektórych kobiet odrzucanie facetów, jest niczym rodzaj sportu, wyśmiewają, a następnie odrzucają facetów. Inne doświadczenia nauczyły mężczyzn odejść od razu, gdy zobaczy, że nie jesteś zainteresowana lub nie chcesz być zaczepiana.

Niestety mężczyźni są tak mało świadomi sygnałów, że nawet chwilę zawahania i krótką przerwę w rozmowie mogą odebrać jako odrzucenie.  Nawet nie wiesz ile razy widziałem sytuacji podczas szkoleń, gdy chłopak wracał od dziewczyny ze spuszczoną głową po 10 sekundach rozmowy. Gdy go spytałem, on powiedział „Ona mnie olała, nie była zainteresowana” podczas, gdy ja widziałem, że ona była zaskoczona że mój kursant od niej odszedł. Widziałem wyraz jej niedowierzania i bezradnie rozłożone ręce. Tylko dlatego, że mój kursant zinterpretował jej neutralne zachowanie (typowe dla początku rozmowy nieznajomych osób) jako odrzucenie. Mężczyźni w większości wyobrażają sobie, że jeśli kobieta jest zainteresowana, to wręcz z miejsca rzuci im się na szyję i będzie dalej jak w filmie. Wiem, powinni oglądać mniej filmów porno.

 

jak zagadać do facetaKażdy mężczyzna, który kiedykolwiek zaryzykował i podszedł do obcej mu kobiety, doświadczył przynajmniej kilku upokarzających odrzuceń. Niefajna perspektywa prawda? Wizja publicznego odrzucenia utrudnia rozpoczęcie rozmowy. Zwłaszcza, że większość mężczyzn nie ma do tego naturalnych predyspozycji. Nie potrafi w naturalny sposób przejść do dalszej rozmowy. Mamy rok 2017 i niedługo dorośnie pokolenie tabletowych i mobilnych nastolatków. Myślę, że będzie tylko gorzej, bo oni teraz uczą się raczej komunikacji z komórką niż z drugą osobą. Tak czy siak, kiedy uczę mężczyzn podchodzenia i poznawania kobiet, aby nie oczekiwali, że kobieta, będzie w pełni zaangażowana w rozmowę od samego początku. I to on powinien mówić przez ok. 90 procent pierwszych minut czasu rozmowy. Aż kobieta będzie gotowa do konwersacji.

Jeśli masz wiele doświadczeń z facetami, którzy do Ciebie zagadywali w głupi sposób lub mówili idiotyczne rzeczy, to nie znaczy że byli chamami lub idiotami. Myślę, że połowa z nich była tak zestresowana, że język im się plątał i dlatego gadali od rzeczy. Pomijam kompletnie pijanych lub naćpanych.

Łatwiej jest mężczyźnie zagadać do ciebie, gdy jesteś sama, niż gdy jesteś otoczona wianuszkiem znajomych. Taka sytuacja wytwarza presję. On myśli, że wszyscy teraz obserwują właśnie jego. A jeśli dostanie kosza, to wszyscy zaczną się z niego śmiać i wytykać palcami. Tak się nie stanie, ale on w swojej głowie tak sobie to wyobraża, a emocje czynią to dla niego realnym lękiem. On przejmuje się nawet tym, co myślą twoi znajomi przy sąsiednim stoliku. Jest wszędzie, tylko nie w bieżącej chwili z tobą. Oczywiście, odrzucenie mężczyzny (zignorowanie) będzie w porządku, jeśli nie chcesz go poznać. Ale jeżeli chcesz go poznać, to spraw aby to było łatwiejsze dla niego. O tym będzie teraz.

Lokalizacja. 

Moja mama (właścicielka perfumerii jeszcze w PRL) od zawsze powtarzała mi, że dla sukcesu sklepu bardzo ważna jest LOKALIZACJA. Gdy umawiasz się obiad z przyjaciółkami lub wychodzisz na drinka do klubu, to upewnij się, że znajdujesz się tam, gdzie będziesz widoczna. Nie chowaj się po kątach. Nie siadaj w samym środku okrągłej loży. Nie siadaj przy dużym stole plecami przy ścianie.  Jeżeli jesteś w dużej sali, to miejsce znajdujące się w pobliżu środka będzie idealne. Nie martw się, że będziesz odwrócona tyłem do niektórych mężczyzn. Jak będzie chciał to przejdzie w inne miejsce i zobaczy Cię z innej strony

Zamiast zastanawiać się godzinę jak zagadać do mężczyzny, który Ci się podoba – ułatw mu jego ruch.

Ważniejsze jest to, że jesteś bardziej dostępna do zagadania. On nie przeciśnie się przez Twoje koleżanki, żeby zagadać. A tym bardziej być widzianym przez wszystkich Twoich znajomych jak zagaduje do Ciebie (i jeszcze dostaje kosza – tak myśli).  Po prostu nigdy się nie poznacie. Jeżeli jesteś na wielkim wydarzeniu / evencie, to spędzaj czas w różnych pomieszczeniach lub w różnych częściach klubu. Nie siedź całą imprezę w jednym miejscu. Zmień klub jeden góra dwa razy w ciągu nocy. Więcej przeskoków powoduje, że za dużo czasu spędzasz „bezproduktywnie”. Nocne wyjście ma przeciętnie tylko 4 godziny.

Jeżeli spędzasz czas z przyjaciółmi w spokojnym zakątku restauracji czy w spokojnym, cichym miejscu klubu, to wstań raz na jakiś czas, aby przejść się do łazienki, przejść się po klubie lub idź napić się czegoś przy barze. Możesz sama zauważyć atrakcyjnego dla Ciebie mężczyznę i rzucić mu się w oko. Zagada pewnie dopiero za drugim, czy trzecim razem, ale tak to bywa. Tak w ogóle to przemieszczanie się pozwala Ci pokazać swój seksowny chód i pewność siebie oraz emanować pozytywnym nastawieniem. Nie mówiąc o eksponowaniu się na więcej ludzi niż jak siedzisz.

Natomiast nie krąż kilkukrotnie dookoła swojego „wybranka”. To może mu się wydać trochę dziwnie zdesperowane. Z drugiej strony niektórzy faceci w ogóle nie umieją czytać kobiecych sygnałów, więc musisz znaleźć balans między tymi skrajnościami.  Skłoń mężczyznę do tego, aby Cię poznał

Ok. Jeszcze przed chwilą nie wiedziałaś nic o tym, że on żyje na planecie Ziemi. Rano obudził się i był dla Ciebie zupełnie obcy.  Teraz zaczął z Tobą rozmawiać i zaczyna Ci się podobać. Pierwsze dwie rzeczy, które chcesz osiągnąć to umocnienie jego pociągu do Ciebie i sprowokowanie go do pracy nad tym, aby starał się Cię zdobyć (ale nie tak bardzo, żeby pomyślał, że jesteś nieosiągalna czy obojętna).

Jeśli nie znasz go wcale, to można założyć, że podchodząc do Ciebie jest przynajmniej w pewnym stopniu Tobą zainteresowany. A jeśli go już  trochę znasz (i nie jest on twoim bliskim przyjacielem), a stara się spędzać dużo czasu z Tobą (bez żadnego oczywistego powodu), to jest w jakimś stopniu Tobą zainteresowany.

Załóżmy, że mężczyzna jest Tobą zainteresowany, nawet jeśli nie wydaje się mówić w szczególnie zalotny, romantyczny lub seksualny sposób. Wielu mężczyzn lubi nie pokazywać zbytnio swojego zainteresowania z obawy przed odrzuceniem. Wtedy może rozpoczynać rozmowę pod jakimś pretekstem, np. pytając o drogę, o opinię na jakiś temat.  Jeśli jednak on czyni starania, aby kontynuować tę rozmowę, zbaczając na inne tematy, to oznacza, że dziewięć na dziesięć razy jest on Tobą zainteresowany.

Oczywiście wykluczam sytuację, w której jesteś jedyną osobą, z którą on w danym momencie może porozmawiać np. jesteście sami w poczekalni.  Jeżeli istnieje konkretny mężczyzna, którego chcesz poznać, spróbuj stanąć w odległości maksymalnie 2 metrów od niego, a czasem nawet bezpośrednio przy nim. Nie daje to żadnej gwarancji na to, że on podejdzie, ale każdy nawet najmniejszy szczegół zwiększa Twoje szanse.

Pamiętaj, nawet jeżeli on Ci się podoba,  powinnaś zachowywać się jakby to on gonił za tobą. Kobiety, które rażąco gonią za facetem wydają się być mniej atrakcyjne lub są traktowane jak stalkerki lub osoby niezrównoważone psychicznie. Nie są to prawdopodobnie kobiety, których pragnie potencjalny mężczyzna twoich marzeń. Ponadto, ludzie cenią to, nad czym muszą się napracować. Jeżeli mężczyzna jest przyzwyczajony do wysiłku nad zdobyciem kobiety, to nie będzie tak bardzo cenić kobiety, którą łatwo zdobył. Jest to mniejszy problem, jeżeli szukasz tylko romansu, ale może to być większy problem, jeżeli szukasz związku.

 Im głośniej jest tam, gdzie się znajdujesz, tym mniej mężczyzn będzie próbować rozpocząć rozmowę. No i tym trudniej będzie poznać się nawzajem. Weź to pod uwagę. Jeśli jednak jesteś już w klubie lub na koncercie, to mogą być tam cichsze rejony (chillout room, balkony, okolice wejścia do klubu) 

Uśmiech. Jeżeli dobrze się bawisz, więcej mężczyzn będzie zwracać na Ciebie uwagę. Faceci po prostu lubią uśmiech na twarzy, odbierają to jako lekką zachętę do zagadania. A przynajmniej tyle, że kobieta nie powie im „Spadaj”. Uśmiechająca się osobą wydaje się przyjemniejsza, dzięki czemu nawiązanie rozmowy jest łatwiejsze.

Zadbaj o to, aby blisko ciebie było jeszcze jedno wolne miejsce siedzące. Trudniej poznać kogoś w sytuacji, gdy jedno z was siedzi, a drugie stoi.  To wygląda dziwnie z każdego miejsca w klubie.  I ty i on będziecie czuć się niezręcznie podczas takiej rozmowy.

Kontakt wzrokowy – powinnaś o tym wiedzieć, większość kobiet umie nim operować. Jak to robić? Spoglądasz na niego. Nawiązujesz kontakt wzrokowy na sekundę (aż wasze spojrzenia się spotkają). Wtedy uśmiechnij się. Możesz to powtórzyć po chwili, jeżeli on jest gamoniem i nie załapał.  Pamiętaj, że czasem facet dostaje taki sygnał,  jest zainteresowany poznaniem Ciebie, ale z jakiegoś powodu jeszcze nie podchodzi. Pewnie wymyśla jakiś dobry tekst na start, bo przecież jego kieliszek go nie zatrzymuje, prawda?  Kiedy już był kontakt wzrokowy potwierdzony uśmiechem, to ty wykonałaś swoją robotę. Reszta należy do niego. Jeśli nie zagada po 2-3 spojrzeniach, pozwól mu odejść.

W ostateczności możesz „przypadkowo” wpaść na niego.  To daje mu możliwość, aby rozpocząć rozmowę. Wszystko co musisz zrobić, to dosłownie wpaść na niego, potknąć się, nadepnąć mu na buta.  Mówisz ?przepraszam? i uśmiechasz się. Możesz nawet wytłumaczyć się krótko. A jeszcze lepiej połóż lekko rękę na jego ramieniu, uśmiechnij się i utrzymaj kontakt wzrokowy podczas przeprosin. To wszystko, czego potrzebujesz, aby dać mu do zrozumienia, ze masz ochotę na kontynuowanie tej „przypadkowej” znajomości i NAJCZĘŚCIEJ nie powinnaś w tym momencie robić już NIC WIĘCEJ. Jeżeli on jest zainteresowany tobą, to zrobiłaś już wystarczająco dużo, aby nawiązać z nim kontakt. Jak to piszę to wygląda to banalnie, ale zazwyczaj emocje i stres (on przecież bardzo Ci się podoba) trochę to psują 🙂

Bardziej ostra wersja, jak zagadać do faceta, gdy jest otoczony grupką znajomych:

 1. Wpadnij na niego.
 2. Przybliż swoją twarz do jego twarzy i użyj do przeprosin swojego najbardziej uwodzicielskiego głosu jaki posiadasz.
 3. Zostaw go i wróć do znajomych (nie oglądając się za siebie!).
 4. pozwól mu frustrować się tym co właśnie zaszło między wami.
 5. Bądź w miarę blisko, abyś nie zginęła mu w tłumie, bo teraz piłka jest po jego stronie boiska.

Ok, a co jeśli trafiłaś na „nieśmiałka”?  On chyba jest bardzo nerwowy i teraz nie jest w stanie nic Ci powiedzieć. Nie bój się. Pewnie podejdzie za chwilę, cierpliwości.

Czasem szczęściu trzeba trochę bardziej pomóc, dając mu znak, aby zaczął z Tobą rozmawiać. 

Oto kilka przykładów na to jak zagadać do faceta i rozpocząć rozmowę. Nie są one magiczne i wyjątkowe, mają tylko zarysować Ci ideę. Gdy zrozumiesz ideę, to  stworzysz sobie inne przykładów na poczekaniu. Proste i skuteczne:

„Hej, Co to jest za drink?”  gdy stoisz przy barze i  jego napój ma nietypowy kolor lub wygląd.  Wychodzi to spontaniczne, zwykle, gdy sama czekasz, aby zamówić coś do picia. Jeżeli go zainteresujesz, to zapewne spyta czego się napijesz lub z marszu zamówi dla ciebie to samo, co sam pije.

„Czy możesz mi to potrzymać przez chwilę?” Daj mu swoją torebkę lub inne akcesoria, które chcesz, aby przytrzymał. Następnie poczekaj sekundę lub dwie, aby coś zrobić z rękami: wyjmij z kieszeni swój ?zaklinowany? telefon, sprawdź swój kalendarz lub smsa lub nawet popraw coś w swoim stroju. Większość mężczyzn nie wie, co zrobić z tymi waszymi klamrami i paskami (ja też nie), więc będzie stał jak drzewo, szybka i udawana ?korekta?, wyda mu się jak najbardziej sensowna i nie zwęszy w tym spisku. Dziękujesz, uśmiechasz się itd.

„Hej, czy ty przypadkiem nie chodzisz do [twoja uczelni]? wydaje mi się, że chodziliśmy razem na zajęcia z X?. Tak samo może być z pracą, budynkiem, czymkolwiek. On prawdopodobnie nie pracuje w tej samej firmie i pewnie nie chodzi na tą samą uczelnię co ty. Ale to nie ma znaczenia. To tylko  tekst na rozpoczęcie. Ani dobry ani zły. Po prostu pretekst to rozpoczęcia  rozmowy.

Pytania: „Hej, wiesz gdzie w tym klubie jest chillout room i jest trochę ciszej?”

„Hej, mam pytanie do Ciebie. Czy uważasz, że Anka moja przyjaciółka  powinna farbować włosy na blond czy na czarno??. To używasz jeśli twoja przyjaciółka stoi obok Ciebie i skłaniasz go do rozmowy z wami. Ważne jest tylko, żeby ona nie była ładniejsza od Ciebie 😉

Nawet możesz zapytać o godzinę lub o ogień do papierosa. Pamiętaj, to nie magiczny tekst na miłość, tylko zwykły sposób na to jak zagadać do mężczyzny, zwykły „starter” rozmowy. Jeżeli nie uda nawiązać się rozmowy, no cóż  ty próbowałaś, a on albo nie był zainteresowany albo był gamoniem. Uff, to się rozpisałem. Mam nadzieję, że doczytałaś do końca. Jeśli nie to w następnym wcieleniu możesz być pająkiem.

Przydatny artykuł? Jeśli masz znajomą, przyjaciółkę, której przyda się ta wiedza to podeślij jej link, polub i udostępnij na Facebook. Nie Ty jedna nie wiesz jak zagadać do faceta, który się podoba. Dobra uczynek i karma szybko do nas wraca 🙂

To tyle na początek, jeśli chodzi o zaczynanie rozmowy i pierwsze wrażenie 🙂

pozdrawiam

Marcin „Adept”

ps. To tylko kilka sposobów na to jak zagadać do faceta. A jak rozmawiać, to już temat na osobne artykuły.

Najnowsze posty

Zostaw komentarz

Zacznij wpisywać i wciśnij enter żeby wyszukać

Paste your AdWords Remarketing code here
atrakcyjność kobiety

Odkryj Sekrety Mężczyzn, o Których Nigdy Nie Dowiesz się z Mediów ani od Koleżanek

 • Niepublikowana Formuła Wierności Faceta
 • Jak Zdobyć i Rozkochać w Sobie Mężczyznę
 • Jak Go Sobie Wychować, aby Spełniał Twoje Potrzeby

Odkryj Sekrety Mężczyzn, o Których Nigdy Nie Dowiesz się z Mediów ani od Koleżanek

 • Niepublikowana Formuła Wierności Faceta
 • Jak Zdobyć i Rozkochać w Sobie Mężczyznę
 • Jak Go Sobie Wychować, aby Spełniał Twoje Potrzeby