Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/adept2/domains/alfafemale.pl/public_html/wp-content/themes/jupiter/framework/includes/minify/src/Minifier.php on line 227
Jak Rozmawiać z Facetem, Żeby Dostać To Czego Pragniesz i Potrzebujesz - Blog dla kobiet AlfaFemale
 kat. psychologia relacji

Są różni faceci. Jedni nie są dobrym materiałem na chłopaka,a inni tak. Są też tacy, którym musisz po prostu wyraźnie powiedzieć  czego od nich pragniesz, potrzebujesz i oczekujesz. Bo się NIGDY nie domyślą.

A żeby sobie życie jeszcze bardziej utrudnić, wiele kobiet nie potrafi właściwie wyrazić swoich pragnień. A więc wyobraź sobie, że wiesz następujące rzeczy:

–        Czego dokładnie oczekujesz od partnera? w tym jakie ma mieć wartości i cele życiowe

–        Jak możesz efektywnie wyrażać swoje potrzeby i oczekiwania, nie będąc przy tym zrzędliwą, męczącą i krytyczną babą

–        Jakie są proste sposoby ustalania granic, tak żeby związek miał szansę zaistnieć zanim wyrzucisz faceta na zbity pysk

Żeby twoje pragnienia zostały zaspokojone, musisz umieć je wyrażać. Wyrażać czego dokładnie ci potrzeba, a potem przekazać te potrzeby w sposób, który jest odpowiedni, miły, czuły i odkrywa twoje prawdziwe, autentyczne Ja.

Jasne?

Masz mu to powiedzieć „po męsku” inaczej nie zrozumie co do niego mówisz, a Ty będziesz wkurzona i zdesperowana.

 

Oto trzy kroki, które możesz podjąć już teraz, żeby jasno wyrażać swoje pragnienia mężczyźnie, który jest częścią twojego życia. Dzięki temu zaczniesz otrzymywać to, czego pragniesz:

 

1. Zdecyduj się czego ty właściwie chcesz. Teraz.

Jeśli masz jasno wyrazić swoje potrzeby i pragnienia mężczyźnie, musisz w swoim umyśle zdecydować się czym są właściwie te pragnienia i potrzeby. Chcesz, żeby był na czas? Dzwonił zamiast wysyłał wiadomości? Chcesz wejść na następny poziom relacji? Chcesz, żeby nazywał cię swoją dziewczyną? Żeby poprosił cię o rękę? Pierwszym krokiem jest uświadomienie sobie potrzeb i pragnień we własnym umyśle.

 

2. Mów mu wprost. Jasno i łopatologicznie.

Nieważne jak świetny jest facet ? małe są szanse, że umie czytać w myślach. Jeśli chcesz, żeby zaczął do ciebie dzwonić, a nie pisać SMSy/wiadomości jak do tej pory? musisz mu o tym powiedzieć. Może się dostosować albo nie. Jeśli się nie dostosuje, to ty decydujesz, czy jest to problem, który rozstrzyga dalsze losy związku. Chodzi przede wszystkim o to: Jak już mu coś zakomunikujesz, to wie czego od niego potrzebujesz i oczekujesz. Wtedy przystajecie (lub nie) na to co wspólnie ustalicie.

 

3. Ustanów swoje  granice  i egzekwuj je.

Dla wielu kobiet to najcięższy etap jeśli chodzi o dbanie o własne potrzeby. Jedna z moich klientek opisała mi niedawno historię randki, która poszła potwornie na opak. Poznała faceta w internecie i postanowili spotkać się na kawie w Roosters.

W czasie randki wszystko szło fajnie, do momentu jak on zaczął się rozglądać ze seksownymi kelnerkami. A restauracja Roosters, jeśli nie wiesz, to miejsce z kelnerkami w obcisłych i prowokujących seksualnie strojach.

A ponieważ było ich kilka to jego głowa zaczęła się kręcić dookoła szyi.

Moja klientka nie wiedziała co z tym zrobić i jak się zachować. Randka była dla niej koszmarem (mimo, że facet jej się podobał).  Oszczędzę Ci szczegółów, ale od tego momentu wszystko zaczęło się psuć, cała wibracja gdzieś się ulotniła.  Wytrzymała tak jeszcze trzy kwadranse, podczas których facet wyczuł, że może sobie na wiele pozwolić i zaczął ją traktować protekcjonalnie. Zaczęli mimo tego się spotykać, jednak cała znajomość stałą pod znakiem traktowania jej z góry.  Od samego początku jej wartość w tym związku spadała, aż w końcu on zaczął traktować ją bardzo olewczo i ignorować. Potem ją zostawił. A ona trafiła do mnie na sesje odkochiwania.

A wystarczyło, żeby an samym początku asertywnie powiedziała mu, że nie podoba jej się takie jego zachowanie i postawiła WIDOCZNĄ granicę. Być może ta randka by skończyła się inaczej i nie spotykali by się razem. Kto wie?

Ale nie nastąpił by potem cały łańcuch negatywnych zachowań tego faceta wobec jej osoby.

Dlatego:

– określ swoje granice i je jasno komunikuj OD SAMEGO POCZĄTKU znajomości z facetem

– nie chodź na randki do Roosters  czy podobnych restauracji 🙂

pozdrawiam

Adept

ps.  Faceci zasługują na to, żeby wiedzieć czego pragniesz ? wtedy mają możliwość dania ci tego. To takie proste. Faceci nie czytają w myślach. To ty musisz im powiedzieć czego pragniesz, potrzebujesz i oczekujesz.

Najnowsze posty

Zostaw komentarz

Zacznij wpisywać i wciśnij enter żeby wyszukać

Paste your AdWords Remarketing code here

Odkryj Sekrety Mężczyzn, o Których Nigdy Nie Dowiesz się z Mediów ani od Koleżanek

  • Niepublikowana Formuła Wierności Faceta
  • Jak Zdobyć i Rozkochać w Sobie Mężczyznę
  • Jak Go Sobie Wychować, aby Spełniał Twoje Potrzeby

Odkryj Sekrety Mężczyzn, o Których Nigdy Nie Dowiesz się z Mediów ani od Koleżanek

  • Niepublikowana Formuła Wierności Faceta
  • Jak Zdobyć i Rozkochać w Sobie Mężczyznę
  • Jak Go Sobie Wychować, aby Spełniał Twoje Potrzeby