kat. Bez Kategorii

Poznałaś kogoś wyjątkowego, ale nie wiesz, czy warto angażować się w relację? A może mijają pierwsze tygodnie nowego związku, a Ty masz wątpliwości, czy idziecie w dobrą stronę? Istnieją czynniki, które mogą dać Ci odpowiednią wskazówkę!

 

Najlepsi przyjaciele

Bezinteresowność to kluczowe pojęcie dla związku. Jeśli bliska osoba jest w stanie pójść na kompromis, a nawet zrezygnować z czegoś na rzecz pomocy Tobie, to znak, że jej intencje są szczere. Nie ma nic gorszego niż jednostronne zaangażowanie. Zdrowa relacja zakłada chęć obdarowywania drugiej osoby, nie wymagając przy tym odwzajemnienia, choć naturalnym faktem jest, że partner również będzie skory do poświęcenia.

Jeżeli zauważysz, że osoba z którą się spotykasz, nie potrafi wygospodarować dla Ciebie czasu i zjawia się tylko wtedy, gdy jest jej to na rękę, albo – co gorsza, oferuje tylko wspólne noce, nie łudź się, że nagle doceni Twoją obecność. Udany związek to taki, w którym partnerzy wspierają się wzajemnie w realizowaniu celów i znają swoje potrzeby.

Rada: Jeśli chcesz sprawdzić, czy jesteście osobami, które mogą również być dobrymi przyjaciółmi, postaraj się zainicjować pewne tematy rozmów. Kiedy masz jakiś problem, opowiedz o nim drugiej osobie i zaobserwuj jej reakcję. Możesz też uczynić bezinteresowny gest, spodziewając się podobnego zachowania w przyszłości od partnera.

 

Przyciąganie przeciwieństw czy połówki jabłka?

Znane powiedzenie sugeruje, że osoby o skrajnie różnych poglądach i osobowościach potrafią stworzyć zgrany team. Nic bardziej mylnego, chyba, że chodzi o fascynację odmiennością drugiej osoby. Wszystko zależy od intencji osób, wchodzących w relację. Jeśli związek zakłada perspektywę wspólnej przyszłości, a partnerzy chcą konsekwentnie przechodzić do kolejnych etapów, musi funkcjonować porozumienie w kwestii najważniejszych decyzji życiowych. Autostopowicz spędzający w domu 1 dzień w roku po upływie zauroczenia nie dogada się z zapracowaną dentystką, dla której najważniejsze będzie powiększanie majątku.

Podobnych przykładów można mnożyć wiele, jednak wniosek jest jeden – jeżeli w relację wchodzą różniące się od siebie poglądami osoby, prędzej czy później będą musiały wypracować kompromis. Kiedy im się to nie uda – rozstaną się. Dlatego warto zwracać uwagę na spojrzenie drugiej osoby na rzeczywistość i mieć świadomość konsekwencji wynikających różnic.

Zapamiętaj! Aby uniknąć nieporozumień i rozczarowania, nie bój się pytać o ważne kwestie już na początku znajomości. Druga strona na pewno też odetchnie z ulgą, kiedy pozna Twoje spojrzenie na rzeczywistość, a atmosfera między wami się oczyści.

 

Rozmowa rozmowie nierówna

Rozmowa kojarzy się głównie z podstawową umiejętnością człowieka. Mało kto jednak zwraca uwagę na wartość wypowiadanych słów i zdolność rozumienia oraz słuchania. Jak wyglądają Twoje rozmowy z bliską osobą? Czy są powierzchowne, czy potrafią rozwinąć się na wielu obszarach?

Warto pamiętać, że upływający czas nie zachowa urody ani energii do życia wybranka. Liczy się prawidłowa komunikacja, która umożliwi utworzenie intymnej relacji. Nie bez powodu brak umiejętności nawiązania kontaktu między partnerami jest jedną z częstych przyczyn rozwodów.

Ważne! Jeśli zastanawiasz się, czy osoba, z którą się spotykasz, jest dla Ciebie odpowiednia, przeanalizuj wasze spotkania. Kiedy czujesz się dobrze w jej towarzystwie, a tematy waszych rozmów nie są powierzchowne – to dobry sygnał. Nie ulega wątpliwości, że związek powinien stale się rozwijać. Powodzenie relacji wynika głównie z podejścia obu stron i ich zaangażowania. Jeśli jednak zależy Ci na zbudowaniu trwałej więzi, warto wziąć pod uwagę wymienione cechy. Między partnerami najważniejsza będzie szczerość, zaufanie i chęć budowania wspólnej przyszłości oraz cierpliwość, ponieważ porozumienie i znajomość potrzeb drugiej osoby przychodzą z czasem.

Nikt nie jest idealny i oczywiście może zdarzyć się tak, że pewne cechy drugiej osoby będziesz musiała zaakceptować. Nie powinnaś jednak godzić się na brak szacunku, nieuczciwość i znacząco różniące się temperamenty. Dlatego warto zastosować się do zasady trzech znaków i sprawdzić waszą: przyjaźń, zgodność charakterów i szczerość intencji.

Ania (gościnnie)

 

Najnowsze posty
Komentarze
 • Pytacz
  Odpowiedz

  Adept, to jest naprawdę Twój tekst? Jakoś tak to nie wygląda na Twoje pióro.

 • Sugar baby
  Odpowiedz

  Dobry post bardzo dziękuję za pokazanie nam tych rzeczy. Szukam odpowiedniego mężczyzny, księcia wśród tylu żab. haha

Zostaw komentarz

Zacznij wpisywać i wciśnij enter żeby wyszukać

Paste your AdWords Remarketing code here

Odkryj Sekrety Mężczyzn, o Których Nigdy Nie Dowiesz się z Mediów ani od Koleżanek

 • Niepublikowana Formuła Wierności Faceta
 • Jak Zdobyć i Rozkochać w Sobie Mężczyznę
 • Jak Go Sobie Wychować, aby Spełniał Twoje Potrzeby

Odkryj Sekrety Mężczyzn, o Których Nigdy Nie Dowiesz się z Mediów ani od Koleżanek

 • Niepublikowana Formuła Wierności Faceta
 • Jak Zdobyć i Rozkochać w Sobie Mężczyznę
 • Jak Go Sobie Wychować, aby Spełniał Twoje Potrzeby