Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/adept2/domains/alfafemale.pl/public_html/wp-content/themes/jupiter/framework/includes/minify/src/Minifier.php on line 227
Top 15 Męskich Potrzeb w Związkach, Które Sprawią, że Facet Będzie Wierny - Blog dla kobiet AlfaFemale
 kat. atrakcyjność, popularne
Dziś uchylę rąbka tajemnicy i zdradzę Ci to, czego kobiety generalnie Nie Wiedzą o wierności mężczyzn.

Tego nie wiedzą kobiety. Każda krzyczy na progu, że WSZYSCY mężczyźni chcą TYLKO SEKSU. Ewentualnie upić się i mieć ekstra brykę. Na tym kończy się znajomość mężczyzn, bo więcej już mama, koleżanka  albo Cosmo nie napisało. A potem jest płacz i zgrzytanie zębów, gdy jej facet odszedł do innej. No ale dlaczego?? DLACZEGO skoro był seks??? I obiadki też były. Więc dlaczego? Tego już 99,9% kobiet nie wie. Dlatego powstają takie obrazki jak ten poniżej.

0_0_0_1467004902_middle

Przecież faceci niby są tacy prości w obsłudze? Otóż nie są. Prości w obsłudze są tylko  jeśli chodzi o seks. Łatwo jest faceta kusić seksem, o tym wie każda dziewczyna, która skończyła gimnazjum. Wszędzie dookoła panuje stereotyp faceta non stop śliniącego się na seks. Wręcz wypełnionego obsesją seksu.

(mała dygresja: jak odkryć czy on jest Tobą zainteresowany? Tutaj  możesz pobrać listę męskich sygnałów (w pliku pdf), aby już zawsze wiedzieć czy on jest Tobą zainteresowany lub zakochany w Tobie: https://uwodzenie.org/lp4g/)

10351014_768564193177045_8338433157381015052_n

Ten wpis tworzę  zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.  Artykuł ten powstał z inspiracji szkoleniem Andrzeja Setmana ?Cudowne Związki?.  Zadaję często kobiecie proste pytanie: ?Czy wiesz czego mężczyzna naprawdę potrzebuje/pragnie w związku? Nie licząc seksu?. W tym momencie najczęściej następuje wielka chwila ciszy? Prawie żadna kobieta tego nie wie. To zrozumiałe, nie uczy się tego w szkole, w mediach też rzadko się mówi. A jeśli Twój mężczyzna nie dostaje tego czego pragnie (pamiętaj seksu teraz nie wliczamy), to DLACZEGO miałby być właśnie z Tobą?


Potrzebą nr 1 u facetów w związku jest? potrzeba PODZIWU!

Tak, tak. Tobie być może wydaje się to dziwne, ale taki jest fakt.  Mężczyźni pragną być podziwiani, za cokolwiek co zrobią, co im się uda, co osiągną, co uzyskają. Wbrew pozorom wcale często nie są chwaleni przez kobiety. Wystarczy, że pokażesz mu swój podziw i dasz mu komplement za to co właśnie zrobił np. naprawił kran. A w tajemniczy sposób staniesz się nagle w jego oczach kimś wyjątkowym. Nie zgadniesz dlaczego.

Jeśli go krytykujesz (notorycznie), nie dając nic w zamian (pomysł naprawy, wyzwanie któremu musiałby sprostać), to wiedz że gdzieś tam na świecie umiera mała panda. Wiedz też o tym, że właśnie umiera jakaś cząstka miłości Twojego faceta do Ciebie.  I nie pieprz pod nosem, że ?on zasłużył, bo jest niezdarą, bo znowu nie zrobił tego lub tamtego?.  Kiedyś robił dla Ciebie wszystko, ale Ty krytyką zniszczyłaś w nim te chęci. Zamiast umiejętnie dawkowanym podziwem i stawianiem przed nim zadań (za które mógłby być podziwiany) uczyć go i rozwijać w kierunku, który jest dla Ciebie wygodny. Wtedy on byłby w siódmym niebie dlatego, że jest podziwiany przez kobietę, którą kocha. I która  go potrafi docenić (jedna jedyna, gdy dookoła jest tyle innych). Prosta zasada ? Twój podziw >>  jego uczucia i wierność.  Kiedy ostatni raz powiedziałaś swojemu facetowi ?Podziwiam cię za to jaki jesteś silny/ zdecydowany/ zaradny/ męski itd.? ?

2. Potrzeba dumy,  bycia dumnym i ważnym

Powiązane z pkt 1. Duma ze swoich osiągnięć, ze swojej kobiety, z tego że kumple mu zazdroszczą. Duma z tego, że naprawił ten głupi kran. Jeśli Ty zamiast dołączyć do jego dumy, zaczynasz stękać, że miał to zrobić wczoraj? to pamiętaj o tej małej pandzie z pkt 1.  Jeśli przynosi do domu złowione ryby i się tym przed Tobą chwali, to zamiast marudzić „I z czego się cieszysz gamoniu”? pochwal go raz, drugi i trzeci, a zaraz potem daj kolejne „zlecenie dla Ciebie”.

Swoją drogą –  dużo więcej, o tym jak rozmawiać z facetami, czego oni potrzebują, jak go rozkochać w sobie i zauroczyć, aby nie mógł przestać o Tobie myśleć – napisałem w moim najnowszym kursie. Więc jak chcesz stać się atrakcyjną, zrozumieć facetów i zacząć przyciągać tych właściwych – kliknij w obrazek poniżej:

 

3. Okazywania mu radości

Powinnaś uczyć się od psów. Pies służy tylko do jednego ? pokazywaniu właścicielowi jak go kocha. Pies nie jest łupi, umie się ustawić. Wiesz czemu  pies ma tak dobrze z właścicielem? Bo za każdym razem, jak wyjdzie do pracy czy na zakupy i wraca do domu, to pies stoi przy drzwiach i merda ogonem. Cieszy się na widok właściciela, skacze po nim i wariuje z radości. On jest tylko po to, żeby cieszyć się na widok właściciela. To jego jedyna funkcja. Zastanów się, czy ty pokazujesz jak  się cieszysz na widok swojego męża, swojego faceta? Teraz pewnie już nie. I jest tego efekt. Suka merda ogonem, a w zamian ma  żarcie, spanie, wyprowadzanie i głaskanie. Nie ma co, potrafi ustawić się w życiu.

Jeśli chcesz być szczęśliwa i pewna jego wierności, spełnij jego potrzebę. Np. przychodzi facet, ty cieszysz się na jego widok i mówisz ? „Kochanie, wróciłeś z pracy, tęskniłam za Tobą”. I w tym momencie, wiesz co się dzieje? On tego nie pokaże, ale w środku cały się rozpuszcza jak masło na patelni. W tym momencie wydziela się męski hormon bliskości.  On w tym momencie czuje, że kocha. Facet jest jak pies. Żeby się psem opiekować, to trzeba go karmić, wyprowadzić na spacer i  głaskać.  A kiedy Ty głaskałaś swojego faceta i mówiłaś ? ?Jakiś ty mądry? Obstawiam, że częściej było „A o mleku to kurwa zapomniałeś”?

psy_ogony

4. Potrzeba słyszenia konkretnych, logicznych poleceń

W jaskiniowych czasach realizował konkretne zadania złowienia dzikiego zwierza. Tkwił wiele godzin jak przyczajony tygrys lub ukryty smok u wodopoju, aby jednym świetnie zrealizowanym strzałem, zapewnić byt swojej rodzinie. Nie siedział w krzakach plotkując z kumplami i płosząc zwierzynę, tylko skupiał cały swój wysiłek na jednym zadaniu. On nie chce być zadręczany przez Ciebie milionem opcji nowej sukienki, to dla niego frustrujące i wkurwiające. Daj mu konkretne zadanie do zrobienia, potem go pochwal jak je zrobi, a on poczuje, że jesteś wyjątkowa i go w pełni rozumiesz. W porównaniu do ex, która zadręczała go niezrozumiałymi tekstami typu ?kochanie, czy kosz na śmieci nie zrobił się jakiś inny??  zamiast powiedzieć ?wyrzuć śmieci, bo capi?.  Będzie przy Tobie szczęśliwy mogąc realizować swoje jasno zrozumiałe, logiczne zadania.

iStock_000004164625XSmall

5.  Posiadania własnego „królestwa” i swojej przestrzeni

Musi mieć swoją przestrzeń, gdzie jest tylko on i jego ?królestwo?. Gdzie może tworzyć mieć swój ?twórczy bałagan?, ma swoje cuda,może pisać programy, oglądać porno. Nie wpychaj się tam ze swoimi pomysłami na ulepszenia i porządki. Daj mu mieć swoje własne ?królestwo?.  Wpychaj się ze swoimi ?ulepszeniami? lub ?porządkowaniem?, a zacznie się frustrować, myśleć, że Ty go nie rozumiesz i że Kaśka z bloku obok chyba nie jest taka zaborcza. Rozrzucanie skarpetek to oznaczanie swojego terenu takie samo jak u psów obsikanie drzewka. Tak więc pamiętaj o męskiej potrzebie posiadania własnego królestwa, własnej jaskini, swojego miejsca, terytorium, gdzie tylko on rządzi. Facet w związku, całą praktycznie swoją męską wolność przekazuje kobiecie i to go podświadomie męczy. Dlatego kobieta może mu dać poczucie, że mimo związku on nadal jest wolnym człowiekiem, w jakimś tam sensie. Niech żyje w tej iluzji. Albo może dusić go oplatając jak bluszcz, budząc w nim potrzeby sprawdzenia co się dzieje w wielkim świecie (czyt. u innych kobiet)

 

6. Potrzeba opiekowania się swoją kobietą

Grzech popełniany przez niemal każdą kobietę. On Cię przytula, Ty masz focha, bo nie zrobił tego 5 minut wcześniej. On chce Ci w czymś pomóc ? Ty nagle chcesz być ?Zosia Samosia? i pokazać mu, że jesteś nowoczesną, samodzielną kobietą i że poradzisz sobie sama z tym głupim gwoździem.  Gówno tam pokażesz. Tylko sprawisz, że poczuje się niepotrzebny i pójdzie z rozpaczy oglądać dupy w internecie.

12079248_846395605467719_7974470967948226222_n

7.  Potrzeba honoru i bycia honorowym

Myślisz, że faceci  nie mają za grosz honoru, bo zdradzają, bo oglądają się za tymi ździrami na ulicy? Ale pewnie nie wiesz, że gdy jego ulubiona drużyna piłkarska przegrywa to może się popłakać? Czyli zrobić coś, czego nigdy by nie zrobił na widok małych szczeniaczków, czy umierającej pandy. Ani śmierci Hana Solo w Gwiezdnych Wojnach.

Chcesz, żeby on był Ci wierny? Daj mu bezpiecznik  chwal go za to jaki jest ogólnie honorowy, a potem przypadkiem wspomnij, że zdradzanie  jest brakiem honoru. I tylko niehonorowi faceci zdradzają swoje kobiety. Zobaczysz co się stanie. Swoją drogą Zawisza Czarny zginął dla honoru, wielu innych także zginęło w imię honoru. Jeśli to jest dla Ciebie abstrakcja, to nadal nic nie kumasz. I kolejna rocznica Powstania Warszawskiego tego nie zmieni.

messi_5

8. Potrzeba przynależności do grupy

Potrzeba bycia częścią większej grupy. Możesz się śmiać z kibiców, z narodowców biegających z patriotycznymi hasłami, z męskich wypadów. Możesz wręcz walczyć z jego kumplami. Ale wiedz, że facet ma ogromną potrzebę przynależności do grupy, taką że kiedyś szedł na polowanie z kumplami.  Ze swoją paczką jemu podobnych łowców. I w grupie czuł się silniejszy, łatwiej było pokonać niedźwiedzia w grupie. I możesz z tym walczyć, może nawet wygrasz  szantażem i on ich zostawi. Ale zabijesz w nim tę iskrę męskości. Potrzebę spędzenia czasu z kumplami i przebywania w męskim gronie, gdzie mogą czuć się na luzie, ponarzekać na kobiety, pogadać logicznie, stworzyć sobie cele, pogadać o czymś konkretnym. I wrócić ?oczyszczony? psychicznie  do swojej kobiety.  Słyszałaś o męskich przyjaźniach? O kumplach z wojska? Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego, jak trzej muszkieterowie? Słyszałaś o czymś podobnym u kobiet? NIE. Więc jeśli go od tego odcinasz, to krok po kroku kręcisz bicz na siebie, bo ta nie rozładowana potrzeba gromadzi się jak bąk w dupie. I kiedyś musi eksplodować. Zabijając jego uczucie do Ciebie.

t-shirt-duma-honor-ojczy_5837

9.  Potrzeba posiadania i wychowania swojego potomstwa,  zostawienia ?czegoś po sobie?

Potrzeba zostawienia śladu po sobie. Czyli np. facet buduje dom albo pisze książkę, sadzi to pieprzone drzewko. Nie dlatego, że ma taki kaprys, bo lubi zielone listki, ale dlatego że chce zostawić po sobie jakiś ślad materialny. Ty możesz motywować go do tych działań albo to w nim ZABIJAĆ i WYŚMIEWAĆ. Oba te Twoje działania będą miały swoje konsekwencje dla jego uczuć do Ciebie i wierności. Czymś identycznym jest potrzeba posiadania potomstwa. Ale ona pojawia się TYLKO przy właściwej kobiecie i nie od razu. Potrzeba wychowania i uczenia swojego syna, na swoje podobieństwo to coś czego kobieta nie zrozumie. I dobrze, nie musisz. Po prostu nie przeszkadzaj, a wręcz go w tym wspieraj.

ojciec_syn_photo

10. Bycia wyjątkowym kochankiem, wyjątkowym kierowcą itd.

Każdy facet tego chce. Każdy wierzy w to, że jest świetnym kochankiem, kierowcą i świetnie się bije. Wierzy w głupie iluzje, że przed nim nie miałaś żadnych super kochanków. Pewnie się myli. Ale jako mądra kobieta  nie wyprowadzaj go z błędu, tylko go nakieruj. Faceci jak młode pelikany łykną każde Twoje kłamstwo jacy są fantastyczni w łóżku. Nawet nie wiesz ile facetów do mnie pisze z pytaniami ? jak zadowolić kobietę? jak jej dać przyjemność w łóżku? To wręcz jakaś obsesja. Odpowiednio dawkowanym chwaleniem i instruktażem, zapewnisz sobie w końcu seksualny raj. Albo piekło ? jeżeli będziesz marudzić i kwękać licząc, że sam się domyśli, gdzie jest Twój alfabet erotycznych punktów.

shutterstock_37454599m

11. Potrzeba posiadania hobby

Tak samo jak z CELEM. On musi coś robić, wypełniać zadania, realizować się. On tysiące lat temu nie siedział na dupie w jaskini tylko polował. Kobiety nie rozumieją łowienia ryb, a ja w sumie też nie. Wydaje się to nudne. Ale nie dla rybaka. On realizuje pradawną strategię łowiecką. Dla niego prosto połączoną z byciem mężczyzną. Tak samo gdy wraca po meczu i rozpromieniony mówi ?Trzy strzeliłem!!?. Ty możesz w nim to zabić i z przekąsem powiedzieć ?Wielkie mi co, pozmywałbyś lepiej gary? i z ?satysfakcją? patrzeć jak Twój mężczyzna gaśnie. Potem zgaśnie jego uczucie do Ciebie (i będzie pytanie ?Dlaczego on się zmienił? Dlaczego już nie jest taki jak kiedyś????).  Albo go pochwalić, nagrodzić i dać KOLEJNY cel do realizacji. To się nazywa WYCHOWYWANIE sobie faceta, aby był taki jak TY chcesz.

12. Potrzeba posiadania racji

Jest to głupie u większości facetów, ale jest. Faceci dla racji są gotowi się mordować. Czy ma rację Jezus czy Mahomet. Miliony osób się wymordowało dla racji.  Teraz niektórzy wysadzają się dla racji. I dla dziewic w raju 😉  To, czy masz rację w jakimś sporze z Twoim facetem, jest bez znaczenia. Jest ważne, co z tą racją robisz. Ja osobiście chcę mieć przyjemność z kobietą, a nie rację. Kobieta nie jest po to, żebym z nią walczył o rację, ale jestem jednym z niewielu. Wielu facetów będzie z Tobą walczyło o rację. Więc mu ją przyznaj, a potem nim pokieruj we właściwą stronę. Niech chodzi dumny ze swojej kobiety, która tak świetnie go rozumie i się z nim umiejętnie komunikuje. A potem daj mu jakieś zlecenie do wykonania, niech pójdzie po zakupy na przykład (zrobi to z radością). Następnym razem, gdy jego kumple będą przy piwie narzekać na swoje kłótliwe dziewczyny on pomyśli ?Co za jelenie, mają takie beznadziejne baby, nie to co moja dziewczyna?. Wolisz mieć rację czy udany związek?

8580223400_moja_jest_tylko_racja_i_to_swieta_racja

13.  Potrzeba nadania celu swojemu istnieniu ? zrozumienia sensu życia

Facet musi mieć CEL. Gdy realizuje swój cel to jest szczęśliwy. Jego nie cieszy  proces chodzenia po sklepach i przymierzania kolejnych ubrań. On do sklepu idzie w konkretnym celu. Jego mózg pracuje ZADANIOWO. Dawaj mu zadania, które nadadzą jego życiu sens. Niech pilnuje wózka, pójdzie kupić młotek, znajdzie najlepszy rower na wasze weekendowe wypady. Daj mu misję i niech ją sobie realizuje. Zamiast włóczyć się nieszczęśliwie z Tobą ?BEZ CELU? po Zarze. Nadasz jego życiu sens = odkryje w sobie nowe pokłady uczuć do Ciebie.

 

14. Potrzeba czucia się jak bohater

Tak tak, on chce pokazać, jaki jest silny. Chce pokazać swoją siłę fizyczną. Ekonomiczną też. On gdzieś w środku chce Ci zaimponować i powiedzieć ?Kochanie, spoko stać mnie na to, dla ciebie wszystko?.Ma potrzebę zaimponowania swojej kobiecie. On nie chce dawać jej po cichu pieniędzy na nową bluzkę. On czuje potrzebę pokazania jej, że jest ważna i jaki jest bohaterski, że może utrzymać rodzinę. Jeśli w Twoim związku Twój facet tego nie robi, to na 99% gdzieś po drodze tę potrzebę w nim  zabiłaś. Albo go odpowiednio nie wychowałaś.  Ma też potrzebę, aby jego samica pokazała mu „ON JEST MOIM SAMCEM”.

superman-09

15. Potrzeba rywalizacji z innymi

Facet ma wbudowaną w geny potrzebę rywalizacji z innymi. W sporcie, w pracy, prowadzeniu samochodu, seksie. Po prostu bycie lepszym od innych. Dlaczego chce być lepszym? Bo chce być podziwianym, być wielkim, a na koniec pokonać smoka i  zdobyć najpiękniejszą księżniczkę.  Proste jak drut, więc nie utrudniaj mu tego. Zauważ tylko, że niemal wszystkie męskie potrzeby są jakoś powiązane z podziwem i dumą. Wyciągnij z tego wnioski.

 

Jest jeszcze kilka innych potrzeb, ale na dziś już skończę. Wystarczy tych kilka, aby (mam nadzieję) skłonić Cię do głębokiej refleksji. Jak realizować te potrzeby i wychować sobie faceta, aby był wierny i zakochany do szaleństwa w Tobie,  to już temat na osobny artykuł albo nawet książkę 🙂

Jeśli uważasz, że Twój facet nie ma tych potrzeb, to oznacza tylko tyle, żę JESZCZE ich w nim nie obudziłaś. A nie że ich nie ma.

Adept

ps. a jesli znasz jeszcze inne potrzeb facetów, których tu nie wymieniłem ? pisz śmiało w komentarzu. Zrobię  UPDATE 2.0

szystko o rozkochiwaniu faceta w sobie i na zawsze

Najnowsze posty
Komentarze
 • Anna
  Odpowiedz

  Cześć! Kiedy zobaczyłam ten wpis, byłam w szoku, ale postanowiłam wypróbować to na swoim facecie. Codziennie czytałam ten wpis na głos i stosowałam się do wskazówek z tego artykułu. Muszę powiedzieć, że mój związek stanowczo się poprawił. Praktycznie zniknęły kłótnie z naszego życia. Naprawdę jestem pod wrażeniem.

 • Olo
  Odpowiedz

  Można by to trochę skrócić i po prostu napisać, że facet potrzebuje być doceniany, podziwiany i traktowany jako najlepszy bohater. Jest w tym sporo racji, ale z całą pewnością nie tyczą się one każdego faceta. Lwia część tego oczekuje, ale nie można wrzucać wszystkich do jednego worka.

  Przy tym, chciałbym zaznaczyć – że sam jestem bardzo prosty w obsłudze i uwielbiam wszystko to, co w tym artykule. Wiem jednak, że zróżnicowanie w męskim społeczeństwie jest ogromne – mnóstwo facetów ma po prostu inne oczekiwania. Jakie? W mojej ocenie – wielu Panów zaczyna się trochę utożsamiać z kobietami – pragnie zrozumienia, większej wrażliwości itp.

 • evita
  Odpowiedz

  Wszystko w punkt i logicznie ujęte. Tylko biedne te kobiety, zwane silnymi (czasami życie zmusza do tego żeby stać się silną). Jak tu udawać, że jest się z tych co to „wie, że nic nie wie” .

 • Ka
  Odpowiedz

  A co jeśli kobieta również posiada te wszystkie cechy….?

 • ann
  Odpowiedz

  Z ciekawością przeczytałam ten artykuł, pewnie głównie dlatego, że mi trudno przychodzi chwalenie kogokolwiek a szczególnie facetów. Pewnie bierze się to z tego, że raz sama mało byłam chwalona, dwa nie widziałam takich zachowań w domu jako dziecko. Jak nawet facet wydaje mi się świetny i bardzo imponuje mi umiejętnościami, to rzadko przychodzi mi do głowy by to wyrazić. Albo to że jest w różnych rzeczach dobry wydaje mi się to takie oczywiste. Czuję się zachęcona by nad tym popracować 🙂 W ogóle jeśli będziemy się bardziej chwalić, to wszystkim będzie się lepiej żyło :-)) To jest moja lekcja na dzisiaj 🙂

 • Ewa
  Odpowiedz

  Mojego faceta chwałę za wszystko. Po prostu uważam ,że jeżeli komuś się mówi, że jest wspaniały, to stanie na głowie, aby taki być.
  Przyjaciółka złapała się za głowę, gdy mnie usłyszała : ” mężczyźnie nie mówi się takich rzeczy!”
  Tym sposobem ona ma zahukanego męża, bez inicjatywy, a ja pełnego werwy, dumnego i szalenie męskiego chłopa.

 • Asia
  Odpowiedz

  A ja kiedyś próbowałam pochwalić w paru rzeczach to potem stał się takim pawiem że chce mnie pouczać we wszystkim, uważa że wszystkie najlepiej!

Zostaw komentarz

Zacznij wpisywać i wciśnij enter żeby wyszukać

Paste your AdWords Remarketing code here

Odkryj Sekrety Mężczyzn, o Których Nigdy Nie Dowiesz się z Mediów ani od Koleżanek

 • Niepublikowana Formuła Wierności Faceta
 • Jak Zdobyć i Rozkochać w Sobie Mężczyznę
 • Jak Go Sobie Wychować, aby Spełniał Twoje Potrzeby

Odkryj Sekrety Mężczyzn, o Których Nigdy Nie Dowiesz się z Mediów ani od Koleżanek

 • Niepublikowana Formuła Wierności Faceta
 • Jak Zdobyć i Rozkochać w Sobie Mężczyznę
 • Jak Go Sobie Wychować, aby Spełniał Twoje Potrzeby